Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie akcesoria są niezbędne w każdej łazience?

28 listopada 2017

Czasami najmniejszy i najprostszy dodatek, bywa najważniejszym wykończeniem idealnej łazienki. Akcesoria łazienkowe obejmują wszystko, od wieszaków i drążków na ręczniki, uchwytów na papier toaletowy, pojemników i szczotek do WC, przez mydelniczki i dozowniki na mydło, po kosze na śmieci oraz kosze na bieliznę i pranie. Te, często pomijane, dodatki są czymś niezbędnym, aby stworzyć idealną i funkcjonalną łazienkę. Pamiętajmy jednak, że to, co praktyczne, wcale nie musi być nudne.

Akcesoria do toalet
Te poręczne akcesoria są koniecznością w każdej łazience. Akcesoria do toalet to m.in. uchwyty na papier toaletowy i zapasowe uchwyty na rolki, dzięki którym oszczędzamy miejsce przeznaczone na zapasowe rolki. Uchwyty na papier toaletowy są dostępne w wielu stylach, od geometrycznych i kanciastych idealnych do nowoczesnych wnętrz, po gładkie i eleganckie projekty sprawdzające się w klasycznych łazienkach. Tanie szczotki toaletowe mogą być mało estetycznym dodatkiem do naszej łazienki i szybko mogą sprawiać wrażenie zniszczonych i brudnych. Na szczęście można teraz wybierać spośród dobrej jakości szczoteczek i uchwytów toaletowych, które uzupełniają styl łazienki i nie powodują niepotrzebnego chaosu. Dobrej jakości ceramiczne uchwyty z chromowanym wykończeniem tworzą wyrafinowany dodatek do każdej przestrzeni .

Wieszaki na ręczniki
Istnieje wiele sposobów na uporządkowanie łazienki, a wieszaki na ręczniki i specjalne szyny to idealne rozwiązanie. Pierścienie na ręcznik są fantastyczne do przechowywania ręcznika blisko zlewu, dzięki czemu można łatwo osuszyć ręce po umyciu.

Okrągłe uchwyty na ręczniki mają klasyczny, ponadczasowy wygląd i będą dobrze pasować do każdego prostego i nowoczesnego designu. Kwadratowe wieszaki na ręczniki są doskonałym wyborem do bardziej współczesnej przestrzeni, który doskonale uzupełnia proste linie i minimalistyczny wygląd. Okrągłe i kwadratowe pierścienie ręcznikowe wymagają minimalnej ilości miejsca na ścianie, dzięki czemu sprawdzają się w niewielkich łazienkach.

Pojedyncze szyny pomagają przechowywać duże ręczniki. Spora długość wieszaka na ręcznik pozwala na jego rozłożenie, dzięki czemu nie pozostaje wilgotny po użyciu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem do rodzinnych łazienek może być podwójny wieszak na ręczniki.

Kosze i półki
Bardzo łatwo jest zagracić łazienkę, ze względu na dużą ilość różnych produktów (szamponów, akcesoriów kąpielowych, żeli pod prysznic itp.), które zbierają się wokół prysznica lub wanny. Koszyki i półki mogą być praktycznymi rozwiązaniami do przechowywania. Narożne kosze i półki są idealne do przechowywania butelek szamponów i innych kosmetyków do kąpieli. Mamy je bowiem zawsze pod ręką, gdy bierzemy prysznic lub kąpiel.